Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.khntusg.com.ua/handle/123456789/10078
Title: Випробування мехатронної вібраційної мультиплощинної насіннєочисної машини
Other Titles: Испытание мехатронной вибрационной мультиплоскостной семяочистительной машины
Test of the mechatronic vibration multiplane seed-cleaning machine
Authors: Лук'яненко, В. М.
Лук'яненко, О. В.
Харук, І. Д.
Никифоров, А. О.
Keywords: вібрація;мехатронна вібраційна мультиплощинна насіннєочисна машина;насіннєві суміші;сепарація;схожість;сортування
Issue Date: 2019
Publisher: ХНТУСГ
Citation: Лук'яненко В. М., Лук'яненко О. В., Харук І. Д., Никифоров А. О. Випробування мехатронної вібраційної мультиплощинної насіннєочисної машини. Інженерія природокористування. 2019. № 2(12). С. 117-125.
Series/Report no.: Інженерія природокористування;№ 2(12)
Abstract: У статті представлені результати експериментальних досліджень ефективності процесу сепарування насіннєвих сумішей ріпаку і сої плоскими вібраційними фрикційними поверхнями у лабораторних умовах. Також наведені відомості про випробування мехатронної вібраційної мультиплощинної насіннєочисної машини при сепарації цих же культур в умовах господарства. Робочим органом цієї машини є чотири блоки неперфорованих фрикційних площин (по 25 шт. у кожному блоці), що здійснюють паралельні технологічні процеси сепарації насіннєвих сумішей в трьох режимах руху (безвідривному, відривному і ударному). Встановлено вплив режиму руху насіннєвих сумішей по сепаруючим поверхням на якість і продуктивність процесу сепарації. Як показали випробування машини, найвища якість сепарації досягається при безвідривному русі, а найвища продуктивність – при ударному. Господарські випробування мехатронної вібраційної мультиплощинної насіннєочисної машини показали стабільність технологічного процесу сепарації при різних режимах руху насіння по сепаруючим поверхням, надійність всіх вузлів і механізмів, низький рівень шуму при роботі ма- шини на різних режимах і дуже низьку трудомісткість при зміні параметрів технологічного процесу. Майже всі регулювання технологічного процесу сепарації автоматизовані – поздовжній кут нахилу сепаруючих площин, частота їх коливань, а також подача насіннєвих сумішей на сепаруючі поверхні змінюються за допомогою змінних резисторів. Випробування машини в господарських умовах при сепарації насіннєвих сумішей ріпаку і сої також виявили і її недоліки. Для цих і подібних культур і особливо при сепарації у відривному режимі є необхідність у розробці спеціального механізму завантажування і відводу продуктів поділу. Так як машина повинна бути встановлена строго горизонтально, то для зручності її необхідно оснастити рівнемірами, як у поздовжньому, так і поперечному напрямках.
URI: http://dspace.khntusg.com.ua/handle/123456789/10078
ISSN: 2311-1828
Appears in Collections:№ 2 (12)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
17.pdf397,14 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.